top of page

PILATES

O Pilates
Pilates pochodzi  od nazwiska twórcy, Josepha Pilatesa, Niemca, który w dwudziestoleciu międzywojennym, wyemigrował do Stanów zjednoczonych, otworzył Studio treningu i rehabilitacji w podziemiach Szkoły Baletowej na Brodwayu i zyskał rozgłos wśród kontuzjowanych ludzi sceny.
Pilates współczesny rozwinięto ,dostosowano do treningu grupowego na matach, stał  się popularny, na stałe zagościł w grafikach klubów fitness.
Trudno jednak trafić na „dobry pilates" , ponieważ jest to metoda dość skomplikowana, wymagająca od instruktora dużej wiedzy z dziedziny anatomii, sporego wyczucia i wiele godzin praktyki własnej, co często jest niemożliwe w przypadku absolwentów szkoleń weekendowych.
Pilates działa,  pilates poprawia postawę, uruchamia głębokie partie mięśni, wzmacnia, rozciąga, uelastycznia ciało, uwalnia od bólu pleców, ramion i karku. Może przynieść ulgę również w dolegliwościach zakwalifikowanych do fizjoterapii, jak dyskopatie czy rwa kulszowa, należy jednak pamiętać, że nie może zastąpić zaleconego leczenia.
Pilatesem zajmuję  się od 2006r.
Opracowałam autorski program szkoleń instruktorskich i wyszkoleni przeze mnie instruktorzy ,są rozpoznawani w kraju i zagranicą, jako ci  od „dobrego pilatesu"
Zapraszam na sesje indywidualne, z udziałem drobnego sprzętu jak piłki, obręcze, wałki, taśmy oporowe.  Możliwy jest również klasyczny pilates na macie, online, przez platformę zoom.
W Studio dostępny jest również Pilates Reformer, oryginalne,  stworzone przez Josepha Pilatesa, urządzenie treningowe, w kształcie „łóżka”. Trening na Reformerze jest bezpieczny, efektywny i przyjemny
Sesja indywidualna Pilates/Pilates Reformer trwa 60minut. Koszt jednej sesji to 130zł lub 550zł za karnet
na 5 wejść.
W Studio, Pilates można praktykować w małej grupie, max 6 osobowej, we wtorki i  czwartki o 18.00.
Miesięczny koszt udziału to 200zł

joga_2.png
bottom of page