top of page

GESTALT

Psychoterapia Gestalt to kreatywne i bliskie spotkanie dwóch osób. Ja-Ty .
Terapeuta nie jest ekspertem. Nie jest autorytetem. Nie jest zwierzchnikiem ani rodzicem. Jest towarzyszem podróży do stania się bardziej sobą. Bo w idei Gestalt, gdy doświadczamy trudności i chcemy się zmienić, to zmiana nastąpi dopiero wtedy, gdy odkryjemy i zaakceptujemy, kim naprawdę jesteśmy.
Podejście Gestalt to nie tylko statyczna rozmowa dwóch osób,  siedzących naprzeciw siebie w fotelach. To również możliwość dynamiki, ruchu, włączenia ciała i jego ekspresji, do procesu psychoterapii. To eksperymentowanie i odkrywanie siebie, we wszystkich aspektach, cielesnym , umysłowym i emocjonalnym. Praca z oddechem jest również zawsze obecna w Gestalcie.
Sesje psychoterapii poprzedzają 1-3 konsultacje. Aby się poznać. Sprawdzić, czy do siebie pasujemy, w diadzie Klient-Terapeuta .  Aby klient miał czas określić i wypowiedzieć swój problem i cel terapii, a terapeuta , wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, przewidzieć, czy cel ten jest realny i wspólna  praca możliwa.
Jeśli obie strony decydują się na współpracę,  zawierany jest tzw. Kontrakt, określający zasady  współpracy,  czas, opłaty i inne istotne kwestie,  bardzo istotne w procesie psychoterapii. W mojej praktyce taki kontrakt zawierany  jest wstępnie na trzy miesiące i po tym czasie renegocjowany.
Sesje psychoterapii Gestalt odbywają się raz w tygodniu, o stałej porze. Trwają 50 minut.
Koszt 1 sesji to 150zł

bottom of page